Art And Drama Winter Camp - Relacja | Oficjalna Strona Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim

Art And Drama Winter Camp – Relacja

Art And Drama Winter Camp 2019 w końcu ruszył !!!

Nasze ❄zimowe półkolonie językowe, których tematem przewodnim jest ?ART AND DRAMA?

Pierwszy dzień półkolonii: dzieci zapoznały się z teatrem? Gościliśmy TEATR LALEK BAJKA, którym serdecznie dziękujemy za wspaniały spektakl. Grupy zrobiły pamiątkowe grupowe i wspólne zdjęcia. Grupa 3 tworzyła Sleeping Winter Bear (śpiącego niedźwiedzia)?

Z naszym Native Speakerem Markiem?, dzieci grają w indywidualne i grupowe gry zręcznościowe: jengę, koszykówkę, rzucanie do celu, curling i inne.

Zwycięzcy otrzymają mistrzowskie dyplomy ?

Ponadto odbyły się zajęcia sportowe na dworze i na sali gimnastycznej zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ekonomicznych⚽️??

Dzień 2

Dzisiejszą atrakcją dla dzieci była wizyta w Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich??

Odbyła się niezwykła ciekawa lekcja historii, dzieci poznały m. In. pełne umundurowanie ułana? Podczas warsztatów ułańskich dzieci na swój sposób malowały żołnierzyki?‍??‍

Odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne✍, podczas których dzieci tworzyły ?mały teatr? i własne, wymyślone postacie? Była pełna swoboda jeśli chodzi o dobór postaci i ozdób?

Nie obeszło się też bez zajęć sportowych, uwielbianych przez dzieci⛹

Dzień 3

To już trzeci dzień półkolonii ❄Winter Camp❄❗

Dzieci z grupy 1 rozpoczęły od zrobienia swojego własnego teatrzyku?. Cała grupa 2 od samego rana była w znakomitym humorze. Na zajęciach dużo śpiewali, wykonywali maski teatralne, a na koniec zajęć obejrzeli film animowany? Grupa 3 i 4 miały zajęcia sportowe na sali gimnastycznej⛹ Dzieci grały w piłkę nożną, w koszykówkę, a także grały w gumę i skakały na skakance⚽? Grupa 5 miała dzisiaj zajęcia z naszym Native Speakerem Markiem W czasie gier i zabaw, dzieci mogły wykazać się znajomością nowych słów po angielsku.

Główną atrakcją trzeciego dnia zimowych półkolonii było wspólne wyjście do Miejskiego Domu Kultury. Wszyscy z zachwytem słuchali różnych ciekawostek i faktów z życia Jana Himilsbacha. Dzieci zapoznały się z twórczością na przykładach filmów w których Himilsbach grał, a także miały okazję na żywo zobaczyć autentyczne meble, które stały w jego domu. Po tych zajęciach wszyscy będą już wiedzieli, że Jan Himilsbach jest bardzo związany z naszym miastem.

Po zajęciach dzieci karmiły kaczki specjalną mieszanką zbóż.

Od dzisiaj wszystkie dzieci wiedzą, że kaczek nie można karmić chlebem i bułkami, tylko ziarenkami!

Dzień 4

Przedostatni dzień zimowych półkolonii „Art and drama” będzie się dzieciom kojarzył z wyjściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy chętnie zwiedzali każdy zakamarek naszej nowoczesnej biblioteki.

Podczas zajęć dzieci poznały historię związaną z budowaniem biblioteki. Dowiedziały się również z jakich krajów pochodzą kamienie, które są umieszczone w gablotach, a także ile lat ma najstarsza książka w zbiorze mińskiej biblioteki.

Dzieci nauczyły się korzystać z wyszukiwarki internetowej, a później odnajdywać książki na regałach.

Z racji, że nasze dzieci półkolonijne są najgrzeczniejszymi dziećmi w Mińsku Mazowieckim, mogliśmy zwiedzić sekretne miejsce z ruchomymi regałami!

Dzień 5

Piąty dzień zimowych półkolonii „Art and drama”. To dzisiaj odbył się wielki finał. Wszyscy uczestnicy chętnie przybyli na zajęcia, aby móc porwać się w świat bajek. Koce, poduszki i pyszne jedzenie pozwoliły na poczucie jakby się było w prawdziwym kinie.

A po pysznym obiedzie odbył się bal karnawałowy. Najpierw była prezentacja każdej z pięciu grup, a później zaczęła się wielka zabawa z tańcami i hulańcami. Nawet nasze smoki SJOki usłyszały śmiechy dzieci i przyjemną dla ucha muzykę, więc przyleciały bawić się razem z nimi.

Niestety, to już ostatni dzień naszych zimowych półkolonii. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Do zobaczenia na kolejnej edycji zimowych półkolonii – a następne już w przyszłym roku.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i Facebooka oraz do oglądania zdjęć 🙂

Chiałbyś poznać szczegóły naszej oferty kursów i egzaminów? Zapraszamy do kontaktu z nami!