IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz III Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach | Oficjalna Strona Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim

IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz III Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach

IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim

oraz

III Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach

IX Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim i III Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków
w Szachach odbyły się  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego 16 kwietnia 2016r.  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego i lubelskiego na IX Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy państwowej Andrzej Koseski.

W szranki turniejowe stanęło 107 zawodników. Rozegrane zostały trzy turnieje systemem szwajcarskim, tempem P’15 na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół:

–  Turniej A –  szkoły ponadpodstawowe

–  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

–  Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

W grupie A z kompletem punktów zwycięstwo odniósł Damian Koseski zawodnicy  (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),  II  miejsce wywalczył  Przemysław Laszczak (Gimnazjum 119 im. marszałka Józefa Piłsudskiego Warszawa-Wesoła),   a III miejsce Jakub Dróżdż (Gimnazjum PMS w Mińsk Maz.).

  • w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Kamila Koseska (Liceum PMS w Mińsku Maz.)
  • w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych I miejsce: Damian Koseski, II miejsce Jakub Wołosiewicz, III miejsce Olaf Kamiński (wszyscy zawodnicy Liceum PMS w Mińsku Mazowieckim)
  • w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Pola Parol (Gimnazjum PMS w Mińsku Maz), II miejsce  Marianna Majewska, III miejsce Antonina Adamyan-Lis (obie Gimnazjum Gminy Liw).
  • w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych I miejsce: Przemysław Laszczak (Gimnazjum 119 im. marszałka Józefa Piłsudskiego Warszawa-Wesoła), Jakub Dróżdż ( Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Piotr Kodym (Gimnazjum Gminy Liw).

W grupie B zwycięstwo odniósł  Jakub Żurawicki ( SP Węgrów), II miejsce zajęła Maria Zaborowska, III miejsce Maciej Zaborowski (oboje SP Wiciejów).

  • w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Jakub Żurawicki ( SP Węgrów), II miejsce     Maciej Zaborowski (SP Wiciejów), III miejsce Kacper Królak  (SP Jakubów),
  • w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Maria Zaborowska (SP Wiciejów), II miejsce Katarzyna Kodym (Samorządowa SP w Ruchnie Gmina Liw), III miejsce Weronika Lisowska (Salezjańska   Szkoła Podstawowa w Mińsk Mazowieckim).

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Michał Jedynak, II miejsce Aleksander Pisarczyk, III miejsce Maciej Królik. Najlepszą zawodniczką Szkoły podstawowej nr  2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. została Rozalia Różycka

W grupie C zwycięstwo odniósł

  • w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Jerzy Rzeńca (SP Międzyrzecz Podlaski), II miejsce Tomasz Orzełowski (Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie Gminy Liw), III miejsce Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie),
  • w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Aleksandra Żurawicka (SP Węgrów),
    II miejsce Zuzanna Ostrowska (SP Brzóze), III miejsce Kinga Marchela (SP Węgrów).

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał  Artur Rybałtowski, II miejsce Artur Zarzycki, III miejsce Kamil Kroner.

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa:

Turniej A
Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Gimnazjum Gminy Liw

III miejsce – Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Maz.

Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Jakubowie
III miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie Gminy Liw

 Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie Gminy Liw
III miejsce – Szkoła Podstawowa w  Węgrowie

W III Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach  :

  • w kategorii chłopców: I miejsce wywalczył Mateusz Kijek, II miejsce Damian Siedlecki ( zawodnicy z przedszkola Prywatnego Mini Raj w Mińsku Maz.), III miejsce Wojciech Słoniewski ( Przedszkole nr 84 Promyk w Warszawie)
  • w kategorii dziewcząt: miejsce zdobyła Anna Nurkiewicz ( Przedszkole nr 5 w Piasecznie), II miejsce Amelia Dróżdż ( SP Grzebowilk), III miejsce Maria Frelek (Przedszkole Miejskie nr 4 w Mińsku Mazowieckim).

Równolegle prowadzona była  klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce – Mateusz Kijek (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.)
II miejsce – Damian Siedlecki (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.)
III miejsce – Antoni Rokicki (Przedszkole Niepubliczne Klub Malucha w Mińsku Maz.)
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach obu turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSIR w Mińsku Mazowieckim, MDK w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim,  Mińskie Towarzystwo Szachowe, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej  był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć na naszym profilu na facebooku!

Zapraszamy do galerii

Masz pytania?

Chciałbyś poznać szczegóły naszej oferty kursów i egzaminów? Zapraszamy do kontaktu z nami!

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone SJO.edu.pl

Tworzenie stron www - Veden.pl